ONE RADIO
KONTAKT
OSADENSTVO
REKLAMA
FREKVENCIA
RADIO ONE RADIO ONE ROCK RADIO ONE RETRO
1 | Všetky hity!

Radio One Retro / Retro interpreti

Retro interpreti

Aerosmith

03.12.2014   zdroj: Wikipedia   VIDEO

späť späť

Aerosmith je americká rocková skupina z Bostonu pohybujúca sa v rozpätí žánrov hard-rocku a blues-rocku. V hudobnom biznise sú označovaní aj ako ,,The Bad Boys from Boston" (Zlí chlapci z Bostonu), prípadne ,,America´s Greatest Rock and Roll Band" (Najväčšia rock and rollová skupina Ameriky).

Aerosmith vznikli v r. 1970 a sú 40 ročnou kapelou, hrajúcou v pôvodnej zostave. Sú taktiež najpredávanejšou americkou hard-rockovou skupinou so 150 miliónmi predaných nosičov v rámci celosvetového merítka a 66,5 miliónmi predaných nosičov v rámci Spojených štátov amerických. Rekord držia aj v počte získaných zlatých a multi-platinových platní pre americkú skupinu. Kapela sa tiež umiestnila na 21. mieste v rebríčku ,,Top 40 hitov v horúcej 100 Billboardu", devätkrát na prvom mieste v rebríku ,,Mainstreamových rockových hitov", získala štyri ocenenia Grammy a desať ocenení MTV Video Music Awards. V roku 2001 bola uvedená do Rock and Rollovej siene slávy a piesne „Dream On" a „Toys In The Attic" boli zaradené na zoznam ,,500 piesní, ktoré formovali rock". V r. 2005 ju časopis Rolling Stone umiestnenil na 57. miesto v rebríčku stovky najvýznamnejších umelcov všetkých čias".

Už od začiatku kariéry bola skupina známa aj svojou ťažkou drogovou závislosťou a alkoholizmom, na základe čoho si získala prívlastky ,,jednej z najrozhádanejších kapiel svetovej rockovej scény", ale aj ,,nezničiteľnej skupiny s deviatimi životmi", ktorá sa dokázala dostať z dna opäť na vrchol.

 

1. najhranejšia skladba

Shania Twain - Youre Still The One

2. najhranejšia skladba

Toni Braxton - Un-Break My Heart

3. najhranejšia skladba

Paula Abdul - Rush Rush

4. najhranejšia skladba

Bryan Adams, Rod Stewart, Sting - All For Love

kontakt
Všeobecný kontakt:
0650/111 333
info@radioretro.sk
ONE RADIO
ONE RADIO ONE RADIO ROCK ONE RADIO RETRO
Pracovné pozície | Reklama | Podmienky súťaží | Kontakt
Facebook Twiter Google+

© 2005 - 2016 RADIOONE, s.r.o.
Reprodukcia, prenos, šírenie, ukladanie časti alebo celého obsahu v akejkoľvek
forme, bez predchádzajúceho písomného súhlasu RADIOONE s.r.o.,je zakázané
okrem prípadu, keď sa tak deje s povolením
Reklamné odkazy: TrendyVeci.sk - Trendové veci, ktoré potešia každú ženu, Revízny technik plynových spotrebičov, Rádio One Rock, Rádio One Retro
Created by Weblife