ONE RADIO
KONTAKT
OSADENSTVO
REKLAMA
FREKVENCIA
RADIO ONE RADIO ONE ROCK RADIO ONE RETRO
1 | Všetky hity!

Radio One Retro / Retro interpreti

Retro interpreti

Britney Spears

18.12.2014   zdroj: Wikipedia   VIDEO

späť späť

Britney Jean Spearsová sa narodila 2. december 1981 v McComb, Mississippi - USA. Je to americká popová speváčka, tanečníčka a príležitostná herečka, spisovateľka a textárka. Najznámejšia je vďaka svojim štúdiovým albumom, videoklipom a popovým skladbám ako ...Baby One More Time, Oops!...I Did It Again a Toxic.

Celosvetovo predala viac ako 76 miliónov platní podľa časopisu Time. Viac ako 31 miliónov albumov v USA. Zaraďuje sa k ôsmim najlepšie zarábajúcim interpretkám v celej histórii Americkej hudby.

Začiatky

Britney Spears sa narodila v meste McComb v štáte Mississippi, ale vyrastala v Kentwoode v Lousiane. Jej otec James Parnell Spears je stavbár a matka Lynne Irene Bridges učiteľka na základnej škole. Britney má dvoch súrodencov brata Bryana a sestru Jamie Lynn ktorá je takisto úspešnou herečkou a speváčkou. Britney bola vynikajúca gymnastka, vyhrávala rôzne súťaže. Pôsobila v miestnej tanečnej revue. Keď mala osem, kňaz miestneho baptistického kostola ju odporučil na konkurz do Mickey Mouse Clubu. Napriek tomu, že bola vtedy veľmi mladá, všimol si ju agent z New Yorku. Potom tri roky navštevovala v New Yorku tanečnú školu a pôsobila v televízii v niekoľkých nekomerčných reklamách.

Neskôr bola do Mickey Mouse Clubu prijatá a pôsobila tam od roku 1993 - 1994. Stretla sa tam s ďalšími začínajúcimi hviezdičkami ako sú Justin Timberlake, Joshua Chasez, Keri Russell, Christina Aguilera alebo Ryan Gosling.

1998 - 2000 ...Baby One More Time a Oops I Did It Again

Debutovým singlom Britney bol song s názvom „...Baby One More Time", ktorý sa začal objavovať na rozhlasových staniciach a na MTV v roku 1998. Singel, kde je Britney ešte hnedovlasá a oblečená do školskej uniformy slávil úspechy po celom svete. Vrcholky hitparád okupoval nielen v Spojených štátoch, ale aj v Austrálii a Veľkej Británii. Rovnomenný album bol v Kanade a v USA na špici nepretržite šesť týždňov.

Počas jedného roku sa stala najúspešnejším teenagerom v histórii. Albumov ...Baby One More Time sa predalo celosvetovo okolo 28 miliónov kusov.

V apríli 1999 sa dostala na titulné stránku časopisu Rolling Stone. Jej snímky, kde sa prezentovala ako lolita, vzbudili veľké pozdvihnutie, keďže na nich mala väčšie prsia než na iných snímkach, z čoho vznikli špekulácie o údajnej plastickej operácii, ktorú mala podstúpiť pred natáčaním videoklipu „Sometimes". Špekulácia sa nepotvrdila.

Za album ...Baby One More Time dostala mnoho ocenení a bola zvolená najväčšou celebritou sveta. V decembri dostala štyri ceny Billboard Music Award, ďalej potom ceny American Music Award a v neposlednom rade vo februári 2000 dostala 2 nominácie na Grammy Awards.

Po dokončení úspešného turné s názvom Crazy 2K Tour vydala Spears druhú dosku s názvom Oops!... I Did It Again. Ihneď sa dostala na prvé miesta skoro všetkých krajín celého sveta. Len počas prvého týždňa sa v Amerike tohoto albumu predalo viac než 1.3 miliónov kópií a stalo sa tak najrýchlejšie predávajúcim sa albumom speváčky všetkých dôb. Počas roku 2000 sa v Amerike predalo celkovo 10 miliónov kusov, vo Veľkej Británii 900 000 nosičov a v Nemecku 1.2 miliónov kusov. Albumov Oops!... I Did It Again sa predalo celosvetovo okolo 24 miliónov kusov.

V roku 2000 vydala v spolupráci s matkou svoju prvú knihu. Vyhrala niekoľko cien MTV Award, kde vyvolalo diskusiu jej vystúpenie, ktoré absolvovala len sporo odetá. Za druhú dosku dostala dve nominácie na Grammy v kategóriách Najlepší popový album a Najlepšia popová pieseň.

2001 - 2003 Britney, Crossroads a In the Zone

Na začiatku v roku 2001 podpísala Britney zmluvu s firmou Pepsi, za ktorú dostala 8 miliónov dolárov. Vydala svoju druhú knihu s názvom Matčin dar a vyvolala opäť vlnu záujmu svojim vystúpeniam na MTV Video Music Awards, kde spievala omotaná veľhadom kráľovským, za čo sa na ňu zvalila vlna kritiky organizácie PETA.

V novembri vydala svoj tretí album nazvaný jednoducho Britney. Počas prvého týždňa sa predalo viac než 746,000 kópií.I keď sa v USA predalo viac než 4 milióny kusov, bol to obrovský prepad oproti prvým dvoma doskám. Album je vôbec prvý, na ktorom sa Britney podieľala ako autorsky tak producentsky. Celkovo sa albumov Britney predalo celosvetovo 15 miliónov kusov.

V februári2002 prišiel do kín prvý film s Britney nazvaný Crossroads. Vo filme sa objavili piesne z albumu Britney. Film bol nakoniec kritikmi roznesený na kopytách, za tento film dostala Britney dokonca cenu Zlatá malina pre najhoršiu herečku spoločne s Madonnou. Film tiež získal cenu Zlatej maliny pre najhoršiu pieseň k filmu, ktorú obstarala Britney. Song sa volal „I'm Not a Girl, Not Yet a Woman".

Štvorročný vzťah Spears a Timberlakea skončil v marci 2002. Rozchod bol veľmi medializovaný a Britney bola veľmi často obviňovaná za údajnú neveru. Timberlake vydal pieseň „Cry Me a River", kde spieva o nevere partnerky.

V júni 2002 otvorila v New Yorku reštauráciu s názvom NYLA, ale pre neúspech ju po roku zavrela. Medzitým mnoho kritikov špekulovalo nad tým, že jej hudobný vplyv na svet rapídne poklesol, napriek tomu bola za album Britney nominovaná na cenu Grammy. A za rok 2003 bola vyhlásená časopisom Forbes celebritou roku. Na hudobnú scénu sa vrátila po dlhšej dobe až v auguste v roku 2003 pri udeľovaní cien MTV Video Music Awards, kde vystupovala spoločne so svojím idolom Madonnou a Christinou Aguilerou. Spoločne s Aguilerou zaspievala Madonnin známy hit Like a Virgin. Vystúpenie opäť vzbudilo veľký rozruch, keďže sa počas neho Britney s Madonnou pobozkali.

V novembri 2003 vydala Britney svoj štvrtý štúdiový album nazvaný In the Zone. S albumom jej pomáhal po dlhej dobe opäť Max Martin, ale pomohli jej aj také osobnosti ako je Moby alebo R. Kelly. Britney si celý album (13 piesní) napísala prvýkrát sama.

Doska sa opäť dostala na prvé miesto amerického albumového rebríčka, čím znovu prepísala hudobné dejiny - všetky albumy na prvom mieste. V prvom týždni In the Zone sa predalo celkovo 609 000 kópií. V Spojených štátoch sa predalo týchto albumov viac než 3 milióny kusov. Po dlhej dobe mala Britney i single v Top 10 amerického hudobného rebríčka a to s piesňou Toxic, za ktorý Britney dostala i svoju prvú Grammy. Album In the Zone sa po celom svete predal viac než 10 miliónov kusov.

Veľmi úspešný bol i tretí singel z dosky In The Zone s názvom Everytime. Po vydaní tejto skladby sa vydala Britney na celosvetové turné s názvom „The Onyx Hotel Tour", ktoré videlo viac než 600 000 fanúšikov a zarobila 34 miliónov dolárov. Koncerty sa odohrávali v Severnej Amerike a takisto v Európe, kde ho ale celé nedokončila, keďže si týždeň pred začiatkom turné poranila koleno pri natáčaní ďalšieho klipu tentoraz k piesni Outrageous.

V júli 2004 oznámila Britney svoj vzťah s tanečníkom Kevinom Federlinom, tri mesiace nato, čo sa v jednom Hollywoodskom klube zoznámili. Nestretla sa ale s pochopením keďže bol Federline ženatý s herečkou Shar Jacksonovou a mal s ňou dve deti. Napriek tomu sa Britney s Kevinom v noci 18. septembra 2004 vzali.

2004 - 2006 Manželstvo, prvé dieťa a Greatest hits

Počas druhej polovice roku 2004 Britney oznámila prerušenie hudobnej kariéry s cieľom založiť si rodinu. Ihneď po uzavretí manželstva s Federlinom povedala časopisu People „Chcem byť mladá mamička, na budúci rok budem mať 23 a už chcem byť matkou". Aj tak priemysel s nálepkou „Britney" fungoval ďalej v septembri 2004 vydala Britney svoj prvý parfum „Curious". Po jednom roku predaja si Britney zarobila 100 miliónov dolárov a vynieslo jej to nálepku najlepšie predávaného parfumu.

Prvú hitovú kolekciu s názvom Greatest Hits: My Prerogative vydala koncom roku 2004. Album debutoval na štvrtom mieste amerického albumového rebríčka (nižšie predaje vznikli zrejme kvôli nedostatku propagácie).V prvom týždni sa albumov v USA predalo viac než 255 000 kusov. Vo Veľkej Británii sa predalo v prvom týždni 115 000 kópií, čím prevýšila predaje podobných kolekcií takýchto speváčok ako je Madonna, Shania Twain alebo Whitney Houston. Na Britneyinej výberovke sa objavili i tri nové single s názvami My Prerogative alebo Do Somethin'. Albumov sa nakoniec predalo okolo 8 miliónov kusov na celom svete.

Spears oznámila tehotenstvo prostredníctvom svojho tlačového hovorcu v apríli 2005, v tomto mesiaci bola totiž Britney hospitalizovaná v nemocnici na pozorovanie. Neskôr sa zverila časopisu People: „ Trochu som krvácala, musela som byť neustále pod dozorom". Navzdory jej dychtivosti mať dieťa sa priznala ďalšiemu časopisu ELLE „Chystám sa na cisársky rez, neviem prečo, ale asi preto, že sa strašne bojím bolesti."14. septembra 2005 sa Britney a Kevinovi narodil syn Sean Preston. Pôrod mal byť až na ďalší deň, ale sťahy prišli skôr. Manžel Britney ju počas pôrodu držal za ruku. Neskôr bola prevezená na VIP pôrodnícke oddelenie v Santa Monice. Od narodenia svojho prvého dieťaťa sa v jej hudobnej kariére toho moc nestalo. Jej nakladateľstvo vydalo remixový album nazvaný" B in the Mix: The Remixes" a v februári roku 2006 vydala nový parfum nazvaný „In Control".

V máji 2006 oznámila Britney druhé tehotenstvo. A verejne prehovorila o špekuláciách o jej skorom rozpadu v manželstva a všetko vyvrátila, zároveň potvrdila, že nového albumu sa fanúšikovia dočkajú najskôr až o rok.

12. septembra 2006 sa jej narodil druhý syn, ktorý dostal meno Jayden James. Necelé dva mesiace po narodení oznámila, že požiadala o rozvod so svojím manželom Kevinom Federlinom kvôli neprekonateľným povahovým rozdielom. Ihneď tiež požiadala o zverenie starostlivosti obidvoch synov.

2006 - 2007 Druhé dieťa, rozvod a Blackout

26. januára 2007 zomrela jej teta Sandra Bridges Covington na rakovinu. 16. Februára. Po týždňoch prenasledovania paparazzimi, divokých večierkov a alkoholu sa Britney Spears rozhodla podstúpiť liečenie v príslušnom zdravotníckom zariadení. Viac-menej na liečení nevydržala ani 24 hodín. Nasledujúcu noc sa objavila v kaderníckom salóne v Malibu, kde jej odmietli oholiť vlasy. Preto sa ujala nožničiek sama a ostrihala sa dohola. Potom zamierila priamo do tetovacieho štúdia, kde si nechala urobiť tetovanie. Vlasy spoločne s nedopitým nápojom, zapaľovačom a nožničkami, ktorými sa ostrihala sa objavili na internete na predaj.

20. februára 2007 sa Britney rozhodla znova nastúpiť do rehabilitačného strediska na liečenie a verejne požiadala všetkých publicistov, aby ju nechali na chvíľu na pokoji a rešpektovali súkromie. To sa nestalo a vo chvíli keď paparazzi objavili stredisko, kde Britney je, rozhodla sa táto speváčka opäť liečbu nedokončiť. V stredisku nevydržala ani deň.

21. februára 2007 boli obidve deti zverené do starostlivosti Kevinovi Federlinovi. V tú noc sa Britney objavila pred jeho domom a žiadala deti späť. Keď zistila, že je prenasledovaná novinármi tak ich napadla dáždnikom.

V tú noc Britney nastúpila tretíkrát na liečenie a Kevin Federline bol kontaktovaný súdom ohľadne opatrovníctva detí. Sudca, ktorý mal na starosti rozvod Kevina Federlina a Britney Spears vyhlásil, že pokiaľ Britney tentoraz nedokončí liečbu a rehabilitačné zariadenie opustí skôr, nebude mať žiadnu nádej na získanie detí v rozvodovom konaní.

Liečebňu po úspešnom liečení opustila 20. marca 2007 a začala sa opäť plne venovať svojím deťom a prípravám na nový album.

V septembri 2007 začal spor o opatrovníctvo synov Seana Prestona a Jaydena Jamese. Súd nariadil Britney, aby sa každý týždeň podrobila testom na drogy a alkohol. O niekoľko dní neskôr bola Britney Spears obvinená z riadenia auta bez vodičského preukazu a hrozil jej až rok väzenia. Vďaka tejto udalosti dostal deti do plnej starostlivosti bývalý manžel Kevin Federline, Britney bola dovolená iba jedna návšteva za týždeň a to ešte dohľadom.

Britney takmer po 3 rokoch vystúpila na javisko, prvýkrát dňa 1. mája 2007 v House Of Blues v San Diegu a potom nasledovalo ešte ďalších 5 vystúpení v iných mestách. Všetky boli vypredané v priebehu niekoľkých minút. Všetky vystúpenia odspievala na playback. 31. augusta vyšiel nový singel nazvaný Gimme More a hudobná televízia MTV oznámila, že Britney zaháji udeľovanie cien MTV Video Music Awards práve s týmto singlom. Vystúpenie ale bolo kritikmi odsúdené, keďže Spears spievala na playback a takmer netancovala. Nový album pod názvom Blackout vyšiel 30. októbra. Album Blackout sa u kritikov stretol s nečakane vysokým úspechom. Britney však album nepropagovala a tým ho pochovala. V decembri 2007 však vydala do sveta nečakane podarený videoklip "Piece of Me", ktorý sa dostával na predné priečky hitparád.

2008 - súčasnosť, osobné problémy a comeback s novým albumom Circus

V januári 2008 bola Britney Spears hospitalizovaná kvôli jej psychickému stavu, keď vo svojom dome držala svojich dvoch synov a odmietla ich vydať bývalému manželovi Kevinovi Federlinovi. Dobrovoľne však liečebňu po pár dňoch opustila, aby sa do nej vo februári zase vrátila.

Po návrate z liečebne však u Britney Spears nastal zlom. Prepustila manažéra Sama a vrátila sa k pôvodnému manažérovi Larrymu Rudolphovi, ktorý ju pred desiatimi rokmi dostal na výslnie. Pravidelne začala navštevovať Bally Total Fitness, kde pracovala na svojej postave a v marci 2008 nečakane oznámila, že si zahrá epizódnu rolu v úspešnom americkom seriáli How I Met Your Mother. Epizóda s Britney Spears sa stala najsledovanejšou epizódou How I Met Your Mother vôbec a dokonca dostala najvyššie hodnotenie v histórii seriálu. Začalo sa teda okamžite hovoriť o jej ďalšom pôsobení v tomto úspešnom sitcome. Medzitým vyšiel videoklip k jej tretiemu singlu Break the Ice, ktorý je animovaný.

12. mája 2008 sa Britney Spears opäť objavila v How I Met Your Mother a podľa tvorcov je možné, že si zahrá i v novej sezóne. Takisto bolo prekvapivo oznámené, že Britney Spears natáča svoj šiesty štúdiový album, ktorý by mal vyjsť na konci roku 2008. V júli tohoto roku Britney natáčala scény do pripravovaného klipu dievčenskej formácie Pussycat Dolls "When I grow up", jej scéna bola ale vo finálnom klipe vystrihnutá. V júli Britney natáčala scény, ktoré pobežia na veľkoplošnej obrazovke pri novom Madonninom "Sticky and Sweet Tour".

Dňa 7. septembra 2008 Britney tretíkrát zahajovala udeľovanie cien 2008 MTV Video Music Awards. I keď spevácky nevystupovala, satirická scénka s Jonahom Hillom bola predtočená. Odniesla si ceny "Najlepšie ženské video", "Najlepšie popové video" a "Video roku" za videoklip k piesni Piece Of Me (Kúsok mňa).

1. najhranejšia skladba

Shania Twain - Youre Still The One

2. najhranejšia skladba

Toni Braxton - Un-Break My Heart

3. najhranejšia skladba

Paula Abdul - Rush Rush

4. najhranejšia skladba

Bryan Adams, Rod Stewart, Sting - All For Love

kontakt
Všeobecný kontakt:
0650/111 333
info@radioretro.sk
ONE RADIO
ONE RADIO ONE RADIO ROCK ONE RADIO RETRO
Pracovné pozície | Reklama | Podmienky súťaží | Kontakt
Facebook Twiter Google+

© 2005 - 2016 RADIOONE, s.r.o.
Reprodukcia, prenos, šírenie, ukladanie časti alebo celého obsahu v akejkoľvek
forme, bez predchádzajúceho písomného súhlasu RADIOONE s.r.o.,je zakázané
okrem prípadu, keď sa tak deje s povolením
Reklamné odkazy: TrendyVeci.sk - Trendové veci, ktoré potešia každú ženu, Revízny technik plynových spotrebičov, Rádio One Rock, Rádio One Retro
Created by Weblife