ONE RADIO
KONTAKT
OSADENSTVO
REKLAMA
FREKVENCIA
RADIO ONE RADIO ONE ROCK RADIO ONE RETRO
1 | Všetky hity!

Radio One Retro / Retro interpreti

Retro interpreti

2 PAC

21.01.2015   zdroj: Wikipedia   VIDEO

späť späť

Tupac Amaru Shakur, tiež známy aj umeleckým menom 2Pac alebo ako Makaveli, bol americký raper a herec. Do roku 2010 sa po celom svete predalo viac ako 75 miliónov jeho albumov, čím sa stal jedným z najpredávanejších hudobných umelcov na svete. Televízna stanica MTV ho zaradila na 2. miesto vo svojom zozname The Greatest MCs of All Time a časopis Rolling Stone ho zaradil na 86. miesto vo svojom zozname Greatest Artist of All Time. Jeho dvojdiskový album s názvom All Eyez on Me sa stal jedným z najpredávanejších hip-hopových albumov všetkých čias. Tupac mal veľké úspechy aj po smrti, a preto si Eminem si zakúpil práva na produkciu Shakurovho albumu Loyal to the Game aby sa album dokončil. Guinnesova kniha rekordov ho taktiež zaradila medzi najúspešnejšieho rappera všetkých čias so 75 miliónmi predaných albumov. V Hip-Hopovej komunite je považovaný za najváženejšieho rappera.

Shakur začal svoju kariéru ako roadie, tanečník v pozadí a MC v alternatívnej hip-hopovej skupine Digital Underground, z ktorej nakoniec odišiel a začal sólovú kariéru. Shakur sa vo väčšine svojich textov zameriaval na násilie a utrpenie v mestách, rasizmus a ďalšie sociálne problémy. Obaja jeho rodičia a niekoľko ďalších z jeho rodiny boli členmi Strany čiernych panterov , ktorej ideály používal vo svojich skladbách.

Počas poslednej časti svojej kariéry bol Shakur vokálny účastník takzvaného sporu East Coast vs. West Coast, v ktorom sa dostal do sporov s ďalšími rapermi, producentmi a členmi vydavateľstiev, a to predovšetkým s The Notorious B.I.G.om a jeho vydavateľstvom Bad Boy Records.

Dňa 7. septembra 1996 bol Shakur viacnásobne postrelený počas jazdy na križovatke ulíc Flamingo Road a Koval Lane v Las Vegas. Hneď nato bol prevezený do nemocnice University Medical Center of Southern Nevada, kde po šiestich dňoch podľahol svojim zraneniam. Bol to rapper,ktorý si zaslúžil uznanie.Chcel ukázať svetu že aj na tých najmenej dôležitých ľudí niekto myslí, že niesu každému ukradnutí.

Shakur sa narodil dňa 16. júna 1971 vo Východnom Harleme v štvrti Manhattan v New York. Bol pomenovaný po juhoamerickom revolucionárovi z 18. storočia Túpacovi Amaruovi II, ktorý bol uväznený potom, ako viedol povstanie domorodcov proti Španielskej kolónii. Následne po Shakurovej smrti, Las Vegas Metropolitan Police Department vyhlásil jeho skutočné meno, Lesane Parish Crooks.

Jeho matka Afeni Shakur a otec Billy Garland boli aktívnymi členmi Strany čiernych panterov koncom 60. a začiatkom 70. rokov.

Shakur odmalička vyrastal s ľuďmi, ktorí boli spojení so zločinom a boli tiež väznení. Jeho krstný otec Elmer "Geronimo" Pratt, vysoko postavený člen Strany čiernych panterov, bol odsúdený za vraždu učiteľa počas lúpeže v roku 1968, hoci jeho trest bol neskôr prehodnotený. Jeho nevlastný otec, Mutulu, bol štyri roky v zozname desiatich najhľadanejších zločincov 80. rokov FBI. Mutulu bol hľadaný pre napomáhanie svojej sestry Assate Shakur pri úteku z väzenia v New Jersey. Assata Shakur bola uväznená pre zabitie člena štátnej polície v roku 1973. Mutulu bol chytený v roku 1986 a uväznený za ozbrojenú lúpež obrneného vozidla s peniazmi z roku 1981, pri ktorej zahynuli dvaja policajti a ochrankár.

V roku 1986 sa jeho rodina presídlila do Baltimoru v Marylande. V júni 1988 sa Shakur aj so svojou rodinou presťahoval do Marin City v Kalifornii, približne 5 kilometrov severne od San Francisca, kde začal navštevovať Tamalpais High School, v blízkosti Mill Valley. V roku 1989 začal navštevovať krúžok poézie s Leilou Stenberg. V roku 1990 sa dostal do mladej rapovej skupiny Digital Underground ako roadie a tanečník v pozadí.

1. najhranejšia skladba

Shania Twain - Youre Still The One

2. najhranejšia skladba

Toni Braxton - Un-Break My Heart

3. najhranejšia skladba

Paula Abdul - Rush Rush

4. najhranejšia skladba

Bryan Adams, Rod Stewart, Sting - All For Love

kontakt
Všeobecný kontakt:
0650/111 333
info@radioretro.sk
ONE RADIO
ONE RADIO ONE RADIO ROCK ONE RADIO RETRO
Pracovné pozície | Reklama | Podmienky súťaží | Kontakt
Facebook Twiter Google+

© 2005 - 2016 RADIOONE, s.r.o.
Reprodukcia, prenos, šírenie, ukladanie časti alebo celého obsahu v akejkoľvek
forme, bez predchádzajúceho písomného súhlasu RADIOONE s.r.o.,je zakázané
okrem prípadu, keď sa tak deje s povolením
Reklamné odkazy: TrendyVeci.sk - Trendové veci, ktoré potešia každú ženu, Revízny technik plynových spotrebičov, Rádio One Rock, Rádio One Retro
Created by Weblife