ONE RADIO
KONTAKT
OSADENSTVO
REKLAMA
FREKVENCIA
RADIO ONE RADIO ONE ROCK RADIO ONE RETRO
1 | Všetky hity!

Radio One Retro / Retro interpreti

Retro interpreti

The Kelly Family

28.01.2015   zdroj: Wikipedia   VIDEO

späť späť

The Kelly Family je hudobná skupina, pôvodne zložená z Barbary Ann Kellyovej, jej manžela Daniela Jerome Kellyho a ich detí.

V roku 1966 Barbara Ann a Daniel Jerome Kelly opustili USA so štyrmi deťmi s Dannym, Caroline, Kathy a Paulom, ktoré mal Daniel so svojou prvou ženou. Potom sa usadili v južnom Španielsku . Inšpirovaní tradíciami začali s deťmi spievať a tancovať na folkovú muziku. Hudbu mali radi, zo začiatku hrali po okolí, svojim priateľom a známym. Neskôr začali vystupovať na narodeninových oslavách, svadbách a miestnych fiestach. V roku 1967 sa im narodil prvý spoločný syn Johnny a po ňom ďalšie deti Patricia (1969), Jimmy (1971) a Joey (1972). V roku 1973 sa rodina presťahovala do Pamplony , kde vystupovali v taverne. Barbara učila doma deti balet , chodili aj na hodiny hudby. Pod menom "Kelly Kids" je bolo možné vidieť vo španielskej televízii už v roku 1975. V rovnakom roku sa im narodila dcéra Barby. Pri výlete do Talianska v roku 1976 bol počas cesty do Ríma vykradnutý ich minibus. Bez finančných prostriedkov napriek tomu pokračovali ďalej a spievali v Rakúsku, Írsku, Nemecku a Holandsku. V roku 1977 sa im narodil syn Paddy, za dva roky dcéra Maite. V roku 1979 získali prvú zmluvu k natočeniu dosky u spoločnosti Polydor. John naspieval najviac pesničiek. Prvý vydaný singel sa volal "Danny Boy" a čoskoro bol nasledovaný ďalšími. V roku 1980 získali prvé miesto na rebríčku v Holandsku a Belgicku s piesňou "Who'LL Come With Me (David 's Song)". V roku 1981 sa narodil syn Angelo a Barbare zistili rakovinu prsníka. Rodina sa vrátila do Pamplony, kde Barbara rok na to zomrela. Danny, Caroline a Paul v nasledujúcich rokoch skupinu opustili a Kathy ako najstarší žena v skupine prevzala úlohu svojej matky a starala sa o svojich mladších súrodencov. Po smrti Barbary sa Kellym vydali do Francúzska, USA a v roku 1988 do Nemecka. Tam založili svoju vlastnú nahrávaciu spoločnosť "KEL-Life".

Rok 1994 bol pre rodinnú deväťčlennú kapelu prelomovým - albumu "Over the Hump" sa predalo cez 4,5 milióna kusov. Pred "Over the Hump" je vo väčšine štátov Európy nikto nepoznal. Ale s vydaním tejto dosky prerazili v mnohých štátoch Európy, okrem iného aj na Slovensku. Čoskoro nasledovala albumu "Almost Heaven", "Growin 'up", "From their hearts" . Po vydaní posledného menovaného albumu sa skupina Kelly Family rozišla. V roku 2000 opustila skupinu Kathy a John. Kathy chcela skúsiť vlastnú sólovú dráhu a John odišiel, pretože už nesúhlasil s novým umeleckým štýlom skupiny. Barby ešte spolupracovala s rodinou pri tvorbe albumu La patata, ale potom sa stiahla do ústrania. V šestici vydali album Homerun a potom skupinu opustil Paddy a albumom Hope skončila všetka spoločná diskografie "The Kelly Family".

Angelo, Kathy a Jimmy spievajú sólovo, Patricia a Maite sa na sólovú kariéru pripravujú a John hrá a spieva so svojou ženou Maite Itoiz, ktorá je opernou speváčkou. Z pôvodnej deviatky tvorí v ​​súčasnosti "The Kelly Family" len pätica - Joey, Kathy, ktorá sa ku skupine vrátila, Patricia, Maite a tiež brat Paul, ktorý s nimi spieval v detstve. Účasť na spoločných koncertoch v budúcnosti nevylúčil ani Jimmy. Členovia Kellym rodiny stále vystupujú na koncertoch, prevažne v Nemecku, ale niektorí aj v okolitých štátoch. Nové spoločné album zatiaľ nie je v pláne, väčšina sa viac venuje svojim sólovým projektom a Joey Kelly športu.

 

1. najhranejšia skladba

Shania Twain - Youre Still The One

2. najhranejšia skladba

Toni Braxton - Un-Break My Heart

3. najhranejšia skladba

Paula Abdul - Rush Rush

4. najhranejšia skladba

Bryan Adams, Rod Stewart, Sting - All For Love

kontakt
Všeobecný kontakt:
0650/111 333
info@radioretro.sk
ONE RADIO
ONE RADIO ONE RADIO ROCK ONE RADIO RETRO
Pracovné pozície | Reklama | Podmienky súťaží | Kontakt
Facebook Twiter Google+

© 2005 - 2016 RADIOONE, s.r.o.
Reprodukcia, prenos, šírenie, ukladanie časti alebo celého obsahu v akejkoľvek
forme, bez predchádzajúceho písomného súhlasu RADIOONE s.r.o.,je zakázané
okrem prípadu, keď sa tak deje s povolením
Reklamné odkazy: TrendyVeci.sk - Trendové veci, ktoré potešia každú ženu, Revízny technik plynových spotrebičov, Rádio One Rock, Rádio One Retro
Created by Weblife