ONE RADIO
KONTAKT
OSADENSTVO
REKLAMA
FREKVENCIA
RADIO ONE RADIO ONE ROCK RADIO ONE RETRO
1 | Všetky hity!

Radio One Retro / Retro interpreti

Retro interpreti

Ice MC

22.09.2015   zdroj: Wikipedia   VIDEO

späť späť

Ian Campbell, známy najmä pod umeleckým menom Ice MC, je raper a hudobník, ktorého kariéra dosiahla najväčší úspech v druhej polovici deväťdesiatych rokov.

Biografia

Campbellovi rodičia pochádzajú z Jamajky, zatiaľ čo on vyrastal v Hyson Green v Nottinghame. Počas štúdia na vysokej škole dostal prezývku ICE ktorá sa stala súčasťou jeho kariéry.

Kariéra

V roku 1989 v Taliansku, stretol speváka a producenta Roberta Zanettiho, (známeho zo skupiny Savage). Ich prvý singel z roku 1989 vyšiel pod názvom „Easy" a bol komponovaný v hip house štýle. Stal sa úspešným takmer v celej Európe, kde dosahoval rebríček TOP 5 v Taliansku a TOP 3 v Nemecku. Ďalšie dve single, „Cinema" a „Scream" z albumu Cinema ktorý bol vydaný v druhej polovici roku 1990, boli taktiež úspešné. Jeho druhý album My World z roku 1991 ale už nebol taký úspešný.

Najväčšie hity a úspech

Jeho tretí album, Ice'n'Green, bol vydaný v roku 1994 na čele zo speváčkou Alexiou. Obsahoval 3 najúspešnejšie skladby jeho kariéry a to „Think About the Way", „It's a Rainy Day" a „Take Away the Colour", ktoré zdolávali rekordné rebríčky po celom svete. Campbell prezentoval nový vzhľad a nový štýl pod ktorým vystupoval, išlo o takzvaný raggamuffin štýl. O rok neskôr vyšiel v poradí jeho štvrtý album, Ice'n'Green - The Remix Album ktorý v podstate obsahoval len rôzne remixy skladieb z predchádzajúceho albumu.

Spolupráca s Masterboyom

V roku 1996, Ice MC opustil Zanettiho a Alexiu z dôvodu nezhôd medzi nimi. Krátko na to vydal nový album pod názvom Dreadatour, ktorý produkoval spoločne s Masterboyom. Hlavným hitom tohto albumu bola skladba „Give Me the Light", ale album nemal moc vysokú úspešnosť. Medzi týmto obdobím, Ice MC pracoval spoločne s Masterboyom na ich nevydanej skladbe „Busy Body". Neskôr v roku 1997 ale spoločne vydali skladbu „Energy".

Koncom roka 2002, sa rozhodol vrátiť sa do Talianska a opäť kontaktovať Zanettiho. Spoločne začali tvoriť a pripravovať nový album Cold Skool, ktorý bol vydaný na začiatku roka 2004.

1. najhranejšia skladba

Shania Twain - Youre Still The One

2. najhranejšia skladba

Toni Braxton - Un-Break My Heart

3. najhranejšia skladba

Paula Abdul - Rush Rush

4. najhranejšia skladba

Bryan Adams, Rod Stewart, Sting - All For Love

kontakt
Všeobecný kontakt:
0650/111 333
info@radioretro.sk
ONE RADIO
ONE RADIO ONE RADIO ROCK ONE RADIO RETRO
Pracovné pozície | Reklama | Podmienky súťaží | Kontakt
Facebook Twiter Google+

© 2005 - 2016 RADIOONE, s.r.o.
Reprodukcia, prenos, šírenie, ukladanie časti alebo celého obsahu v akejkoľvek
forme, bez predchádzajúceho písomného súhlasu RADIOONE s.r.o.,je zakázané
okrem prípadu, keď sa tak deje s povolením
Reklamné odkazy: TrendyVeci.sk - Trendové veci, ktoré potešia každú ženu, Revízny technik plynových spotrebičov, Rádio One Rock, Rádio One Retro
Created by Weblife