ONE RADIO
KONTAKT
OSADENSTVO
REKLAMA
FREKVENCIA
RADIO ONE RADIO ONE ROCK RADIO ONE RETRO
1 | Všetky hity!

Radio One Retro / Retro interpreti

Retro interpreti

Ace of Base

21.01.2015   zdroj: Wikipedia   VIDEO

späť späť

Ace of Base je švédska popová kapela pochádzajúca z Göteborgu. Súčasnú zostavu tvoria speváčka Jenny Berggren, Jonas Berggren a Ulf Ekberg. Často bývajú porovnávané s ďalšou veľmi známou švédskou skupinou ABBA.

Od svojho vzniku v roku 1990 zaznamenali doslova raketový štart do sveta hudobného biznisu. Debutový album Happy Nation (1993) prinieslo hity ako "All That She Wants", "The Sign" alebo "Happy Nation" a hlavne 23 mil. predaných kusov. Atakovalo prvé miesto albumových hitparád hneď v štrnástich krajinách sveta, jednu dobu to bolo dokonca najlepšie sa predávajúci debutový album všetkých čias.

Povzbudení masívnym úspechom pokračovali v nahrávaní ďalších hitov ("Beautiful Life", "Cruel Summer") a koncertovali po celom svete. Ich dosky vychádzali pod iným názvom v Európe a v USA , a to často aj s obmeneným zoznamom skladieb. Upadajúci záujem o ich tvorbu sa pokúsili oživiť vydaním šestnástich najväčších hitov s názvom Singles of the 90s (v USA vyšlo ako Greatest Hits a obsahovalo len dvanásť skladieb). Štvrté, a zrejme posledný, radové album Da Capo (2002) nezapísalo zo strany fanúšikov takmer žiadnu odozvu. Predné britský label Polydor Records dokonca odmietol distribuovať dosku v Anglicku s jednoduchým odôvodnením: nezáujem hudobnej verejnosti. Relatívne biedne predaja (cca 450 000 kusov) a v domácom Švédsku až 25. miesto v albumovej hitparáde, to nebolo to, na čo boli Ace of Base až doteraz zvyknutí. Z tohto dôvodu ohlásili nasledujúci rok pauzu, ktorý trvala až do roku 2006 . Od tejto chvíle už vystupujú iba ako trio, pretože kapelu opúšťa Malin Berggren (speváčka a zakladajúca členka).

Prvý koncert po pauze odohrali 15. novembra 2007 v Jekaterinburgu . V lete 2008 navštívili rad krajín v rámci európskeho turné - Ukrajinu , Rusko , Dánsko , Nórsko alebo Turecko . Známu trojicu sprevádzal nielen manžel Jenny, známy švédsky hudobník Jakob Petren, ale veľký dôraz bol kladený aj na výber vokalistiek, ktoré si fanúšikovia kapely doslova zamilovali. Hlavné sprievodné vokály tak spievala speváčka, hudobná režisérka a skladateľka Linnea Deb, iba v prípade vystúpenia v Dominikánskej republike ju zastúpila speváčka Anna Andersson. Ďalšie dve vokalistky pri turné nielen hlasovo sprevádzali, ale prezentovali aj pomerne odvážne tanečné kreácie (napríklad v piesni Never Gonna say Im sorry potom, čo Jenny na chvíľu zmizne z pódia). Jedná sa o švédskej megastars Susanna Safsund a Annu Nilsson, ktoré sú známe aj ako speváčky miestnej skupiny Schlagerfeber. Miesto Anny zaskočila v Bielorusku ďalšie speváčka Johanna Eriksson.

 

1. najhranejšia skladba

Shania Twain - Youre Still The One

2. najhranejšia skladba

Toni Braxton - Un-Break My Heart

3. najhranejšia skladba

Paula Abdul - Rush Rush

4. najhranejšia skladba

Bryan Adams, Rod Stewart, Sting - All For Love

kontakt
Všeobecný kontakt:
0650/111 333
info@radioretro.sk
ONE RADIO
ONE RADIO ONE RADIO ROCK ONE RADIO RETRO
Pracovné pozície | Reklama | Podmienky súťaží | Kontakt
Facebook Twiter Google+

© 2005 - 2016 RADIOONE, s.r.o.
Reprodukcia, prenos, šírenie, ukladanie časti alebo celého obsahu v akejkoľvek
forme, bez predchádzajúceho písomného súhlasu RADIOONE s.r.o.,je zakázané
okrem prípadu, keď sa tak deje s povolením
Reklamné odkazy: TrendyVeci.sk - Trendové veci, ktoré potešia každú ženu, Revízny technik plynových spotrebičov, Rádio One Rock, Rádio One Retro
Created by Weblife